Mali sme Black friday, čierny piatok a rôzne iné synonymá tohto „obchodného sviatku“. Už dlhšiu dobu som si robila zálusk na pár produktov, ku ktorým som sa dostala viac menej náhodou. E-shop jollity.sk je jeden zatiaľ asi s menej známych známych obchodíkov, kde nájdete rôzne zápisníky, písacie potreby, dekorácie, doplnky a množstvo rôznych rozkošností.

Jollity – paper butique je asi najvýstižnejší popis vychádzajúci priamo z názvu. Produktov tu nie je priveľa, a sú všetky krásne a to tak že človek má problém si vybrať. Kategórie sú papiernictvo, baliace potreby a lifestyle, no môžte vyhľadávať aj priamo podľa značky. Poradcom sa môže stať aj kolónka Darčeky, kde si určíte kto je budúcim obdarovaným a vyselektujú sa Vám produkty pre ňu, pre neho, pre deti či darčekové poukážky pre nerozhodných.

Pri mojom nákupe som siahla priamo do papiernictva kde ma očarilo atramentové pero značky KAWECO. Je to trošku špecialitka – klasické plniace pero, rad Lilliput vo farbe cooper, s hrotom extra fine (extra tenká linka, ktorá naozaj tenká je), alebo hrotom medium. Pero patrí k maličkým kúskom, no je pomerne ťažké, a úžasne sedí v ruke. Vrchnáčik je šróbovací a po prišróbovaní na zadný koniec pera vytvorí dlhšie telo pre naozaj pohodlné držanie. Pero je plnené atramentovými bombičkami, ktoré sú tiež dostupné priamo v obchode vo viacerých farbách.

Ďalšou položkou boli fixky s pečiatkami MARK IT STAMP IT , od firmy ban.do. Odporúčam navštíviť aj priamo stránku tejto firmy, keď ju otvoríte pochopíte:)

Je to sada šiestich fixiek, pestrých farieb – ružová, červená, modrá, zelená, žltá a fialová, z ktorých má každá na konci razítko. Ružová má pusinku, červená má srdiečko, modrá symbol zdvihnutého palca – like, zelená symbol peňazí a žltá hviezdičku. Fixky majú hrubšie hroty a krásne výrazné farby. Sú väčšie a myslím, že vhodné pre organizačne založených ľudí no aj do detských rúk 🙂

Ceruzky Assorted. Jednoducho ceruzky, HB tvrdosti. Sú špecifické len svojim minimalistickým, a zároveň krásnym a prepracovaným dizajnom. Doporučila by som ich ako darček pre milovníka dizajnu a organizácie, alebo na dekoráciu pracovného stola. Jollity ponúka viacero typov dizajnov – stačí si vybrať. Ako je aj písané priamo na stránke – Vďaka krásnemu mixu moderného dizajnu i nadčasovej klasiky sú vhodným darčekom pre všetky vekové kategórie,  ženy i mužov.

Kategória VIANOCE. Neviem ako u Vás no u mňa je vždy chybou otvoriť niečo podobné. Stala som sa emocionálne nestabilnou, chcela by som všetko a zároveň som sa snažila vybrať len niečo čo reálne využijem. Dopadlo to nasledovne.

Jedna sada papierových slamiek. Biele s potlačou zlatých hviezdičiek od firmy Meri Meri. Áno viem, sú to papierové slamky, čiže jednorázovky, ale na dekoráciu sviatočného stola u ňufiakov boli jednoznačne potrebné, ba až nevyhnutné!

Zamatová červená stuha na dekoráciu darčekov. Myslím, že k tomu nie je čo dodať. Taká klasika.

Poslednou položkou s Vianočnej kategórie je sada na koláčiky VERY MERY CUPCAKE KIT od firmy Meri Meri. Sada obsahuje košíky na cupcakes v zlatom a červeno-bielom prevedení  a ozdobné špáratka s vianočnými motívmi stromčekov, Santu Clausa a jeho sobov. Úžasné je to, že každý zo sobíkov má šál 🙂 Recept na vianočné cupcakes sa mi snáď podarí sfinalizovať čoskoro 🙂

Vybrala som.

Objednala som.

E-shop má super vychytávku, s ktorou som sa asi nikde inde ešte nestretla. Aktualizácie stavu objednávky chodia na messenger. Je to pohodlné, poruke a hlavne v aktuálnom čase. Takže po potvrdení som už len netrpezlivo čakala status odoslaný a následne na kuriéra. Doručenie bolo viac než rýchle, aj napriek víkendu, balíček prišiel do dvoch pracovných dní.

Dočkala som sa.

Prišiel balíček, v naozajstnom baliacom papieri so zlatou nálepkou. Hovorím si, začína to viac než dobre. Po rozbalení ma čakala čistá biela krabica, a začala som byť nedočkavejšia. Otvorila som krabicu a tam pohľadnica s nápisom ďakujem. Vravím si aké krásne balenie, všetko poukladané, vystlané. Odlepila som pohľadnicu a zrazu som si všimla text na druhej strane. Ozajstný, rukou napísaný odkaz s mojím menom. Naozaj si dali záležať a napísali to. Prišla ďalšia vlna emocionálnej nestability 🙂 Keď konečne opadla, pokračovala som v rozbaľovaní, a v ďalšom trblietavom hodvábnom papieri boli zabalené všetky produkty o ktorých som Vám povedala už vyššie.

Takže suma summárum – Paper butique Jollity  môžem len a len doporučiť každému, kto má rád drobnosti tohto charakteru. Mám vyhliadnuté ďalšie produkty a určite sa k nim budem vracať.