Na úvod nášho skromného foodblogu sme sa aj napriek striktnej diéte s Annou vybrali opäť navštíviť v Bratislave už povestný Street Food Park.

Prvý pokus o nálet na jedlo uličného charakteru sme uskutočnili hneď prvý večer, avšak hype okolo tohoto festivalu jedla v spojení s dobrým počasím, nám zanechalo prázdne žalúdky. Rady dlhšie ako posledné dni zostávajúce do výplaty nám, bohužiaľ, zhatili plány. Avšak sobotné ráno prinieslo do Bratislavy studené a mokré počasie, čo bolo pre nás znamením, že ak chceme ísť pred starú tržnicu, netreba zaháľať a čakať na dobré počasie. Síce som bol smutný, keď som zistil, že na tomto SFP sa nebudú nachádzať BARsKDE s ich vychýrenými Pastrami, no o to viac ma zaujal nový prírastok do foodtruck-ového sveta, o tom však neskôr.

NiceFries

Prvou zastávkou boli NiceFries. Perfektné spracovanie hodné hranolkového neba nesklamalo a bolo perfektným úvodom do nášho ulično-jedálneho zážitku. Po pár prehodených slovách s ľuďmi v trucku a menšom trapase spôsobenom ponukou  Ňufi.sk vizitky ktorú už mali z minulej návštevy, sme do rúk dostali ešte horúcu porciu hranoliek so syrom a slaninou, ktoré boli proste božské. Takto by hranolky mali vyzerať všade. NiceFires hranolky povýšili z prílohy na hlavné jedlo a ja byť hranolkou, absolútne by som sa neurazil. Kombinácia ingrediencií a veľkosti porcie určite poteší každého človeka, ktorý naozaj miluje jedlo.

Fish 7 Chips ZEBRA

Druhou zastávkou nášho malého food-tripu bol nový, viacmenej nenápadne vyzerajúci modrý foodtruck s názvom Fish & Chips ZEBRA. Hneď prvý večer keď sme sa na SFP objavili bolo jedlo na ktoré som sa od nich tešil vypredané, avšak pri druhom pokuse v sobotu ma veľmi príjemne prekvapili aj prístupom, aj spracovaním jedla, ale najviac samozrejme chuťou. Sám nie som nejako rybo-orientovaný človek, ale toto bolo niečo iné. Ich ryby boli super-čerstvé a chuťovo neporovnateľné so žiadnou inou rybou, čo som doteraz jedol. Fish & chips som jedol aj priamo v UK a niekoľko pokusov som mal aj tu u nás, ale toto predčilo všetky moje najbláznivejšie očakávania. Briti sa od týchto majstrov naozaj majú čo učiť. Chalani čo sa starali o prípravu mi porozprávali ako ráno niekoľko hodín pred začiatkom SFP boli ryby nachytať, pripraviť a ako ich teší, že to ľuďom chutí (aj keby som neveril ich slovám, človeka proste musia presvedčiť húfy ľudí stojacich na daždi aby si mohli vychutnať ich jedlo).

Som naozaj jedlo-porno-šťastný, že som ich ryby mohol ochutnať a už sa teším na ďaľšie stretnutie s nimi, lebo jedna porcia mi rozhodne nestačila! 🙂

NYC Corner

Bacon cheese hotdog od NYC Corneru som si nemohol odpustiť, takže aj napriek nasýteniu z dvoch predchádzajúcich zastávok, som zavítal k ich stánku a nesmelo si vypýtal jeden z najlepších hotdogov, ktoré sa v Bratislave dajú zohnať. Rozhodnutie zastaviť sa u nich nebudem nikdy ľutovať. Aj keby som mal prasknúť, ich hotdogy sú proste božské. Čerstvé pečivo, úžasný párok a zapečený cheddar presvedčia asi každého o tom, že streetfood a gurmánske jedlá patria k sebe.